Blog

Na czym polega i kiedy wykonuje się tympanometrię?

tympanometria

Kiedy zaczynamy źle słyszeć, często tłumaczymy sobie, że to wina naszych rozmówców. Mówią za cicho, za szybko, niewyraźnie albo zakrywają usta i to pewnie dlatego my gorzej słyszymy. Tymczasem prawda może być zupełnie inna. Okazuje się, że na wady słuchu cierpi około 6 milionów Polaków, a sytuacja ta cały czas się pogarsza. Warto zatem – o ile jeszcze tego nie robimy - zacząć regularnie badać swój słuch. Dziś zajmiemy się jednym z takich badań, czyli tympanometrią. Na czym ona polega i kiedy się ją wykonuje?

Czytaj więcej...

Leczenie szumów usznych metodą TRT

kobieta zatykająca uszy

Szumy uszne mogą pojawić się nagle lub być efektem urazu, lub choroby. Jeśli nie ustępują, należy udać się do laryngologa, który zbada nasz słuch. Świsty, gwizdy i szum, których trudno się pozbyć mogą znacząco obniżyć komfort naszego życia. Na szczęście rozwijają się metody leczenia tego problemu, warto z nich skorzystać.

Czytaj więcej...

Co może być przyczyną szumów usznych?

szum w uszach

Szumy uszne to bardzo uciążliwa przypadłość akustyczna o pochodzeniu endogennym. Określana jest jako brzęczenie, dzwonienie, buczenie, gwizd czy piszczenie w jednym lub obu uszach, słyszane tylko przez dotkniętą nimi osobę. Przypadłość występuje okresowo, trwa kilka minut lub godzin albo jest stanem przewlekłym.

Czytaj więcej...