Aparat na bezdech senny

Leczenie bezdechu jest niezbędne w przypadku jego rozpoznania, a jego przebieg może być inny u różnych pacjentów. Bazuje się przy tym na występowaniu objawów dziennych bezdechu.

Do najskuteczniejszych metod leczenia bezdechu możemy zaliczyć wspomaganie oddychania za pomocą aparatu CPAP. Jest to maska, która wytwarza w drogach oddechowych dodatnie ciśnienie. Zakłada się ją na nos, a jej celem jest likwidacja bezdechu sennego w nocy poprzez udrożnienie dróg oddechowych. Dzięki niej można więc zapobiec następstwom choroby, czyli chrapaniu, senności w ciągu dnia, a także poprawić koncentrację. Leczenie aparatem CPAP jest zalecane w przypadku rozpoznania bezdechu obturacyjnego.

W naszej placówce możesz się zaopatrzyć w aparat na bezdech senny CPAP. Nasza placówka ma podpisaną umowę z NFZ – dzięki temu kupując w pełni automatyczny sprzęt do leczenia bezdechu zamiast 2100 zł zapłacisz jedynie 210 zł. Skontaktuj się z nami w celu umówienia na wizytę pod nr telefonu 791988116.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości anatomicznych w górnych drogach oddechowych, czyli skrzywienia przegrody nosowej może być zalecone leczenie operacyjne.

Ponadto chcąc zadbać o właściwą profilaktykę bezdechu, warto zatroszczyć się o następujące czynniki:

  • utrzymanie prawidłowej masy ciała,
  • aktywność fizyczną,
  • regularne godziny snu,
  • unikanie nikotyny,
  • ograniczenie spożywania alkoholu, szczególnie w godzinach wieczornych,
  • spanie w odpowiedniej pozycji, np. na boku.